Sektor innowacyjny

Dla kogo?

Sektor innowacyjny to szeroko rozumiany ekosystem podmiotów, które poszukują inwestora (startupy), które poszukują możliwości inwestycji (aniołowie biznesu, inkubatory, akceleratory, huby, fundusze venture capital) i które orbitują wokół powyższych, dostarczając niezbędnej wiedzy i wymiany doświadczeń (wyższe uczelnie, przedsiębiorcy, społeczności i wydarzenia).

Nasza oferta

Nasza oferta obejmuje analizy rynkowe wykonywane na etapie, na którym startup posiada gotowy prototyp rozwijanego rozwiązania. To właśnie wtedy rozpoczyna on poszukiwanie poważnego inwestora, który z kolei zainteresowany jest dokonaniem inwestycji. Analiza rynku odpowiada na 2 kluczowe pytania: jaki jest potencjał komercjalizacji danego rozwiązania oraz jak działać, aby zwiększyć prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu rynkowego.

W zależności od podmiotu zamawiającego wykonanie analizy, ma ona na celu:

  • wsparcie decyzji o dokonaniu inwestycji w startup (w przypadku inwestora)
  • opracowanie materiału wspierającego pozyskanie inwestora (w przypadku startupu)

Doświadczenie i zasoby

Nasze doświadczenie obejmuje pracę dla inwestorów i startupów, jak również współpracę z organizatorami międzynarodowych wydarzeń dla sektora innowacyjnego. Specyfika analiz dla sektora innowacyjnego nierzadko obejmuje włączenie do jej zakresu krajów zachodnich (EU-5, EU-28), na terenie których posiadamy zaufanych dostawców informacji rynkowych. Rzetelność wyciąganych przez nas wniosków wspierana jest kompetencjami w zakresie realizacji projektów typu commercial due diligence pozyskanymi w największych firmach doradczych.